0 (312) 485 2898 | Facebook Twitter

Üniversite Öğrenci İşleri Otomasyonu

 
      Proliz serisi ürünlerin en kapsamlı versiyonu olarak geliştirdiğimiz Üniversite Öğrenci İşleri Otomasyonu, üniversitelerin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen tüm faaliyetlerin yönetilmesi ve işletilmesine olanak tanıyor. Tamamen Web Tabanlı olarak geliştirilen Proliz Öğrenci İşleri Otomasyonu; Devlet veya Vakıf Üniversiteleri için Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Hazırlık, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği ve Formasyon gibi birçok farklı yapıdaki öğrencilerin üniversiteye ilk kaydından mezuniyetine kadar olan tüm akademik süreçlerini hatasız ve eksiksiz olarak yürütülmesini sağlar.
 
BOLOGNA süreçleriyle tam uyumlu olarak çalışan otomasyon, bu kategoride yer alan tüm bilgilerin tanımlanasına olanak tanır ve otomasyondan bağımsız olarak çalışan websitesinde ziyaretçilerin dikkatine sunulmasını sağlar. Gerçek standartlarda ve tüm kurallara uygun olarak tamamen dinamik olarak Diploma Eki yazdırabilir. AKTS kredilerini Değerlendirme Ölçütleri ve İş yüküne göre otomatik olarak hesaplayıp işleyebilir. TYYÇ ve Ders Program çıktı ilişkilerinin matris şeklinde tanımlamasını sağlar. Tüm BOLOGNA sistemi kullanıcı tarafından yönetilebilir yeni kategoriler eklenebilir veya çıkarılabilir.

 
Dinamik ve esnek yapısı sayesinde, ortaya çıkabilecek tüm ihtiyaç ve taleplere hızlı bir şekilde adapte olabilmektedir. Kullanıcı dostu geliştirilen ara yüzleri sayesinde etkin, anlaşılır ve kolay kullanıma imkân vermektedir. Aynı anda birden fazla müfredatın ve yönetmeliğin uygulanmasına olanak tanır. Her bir Fakülte veya bölüm için yıllara göre birden fazla sınav sisteminin ve yönergesinin uygulanmasına imkan tanımaktadır.
 
Raporlama noktasında Öğrenci işleri, Bölümler, Rektörlük, YÖK, ÖSYM, KYK ve diğer kurumların ihtiyacı olan tüm raporları en doğru, hızlı ve tam istenilen şekilde alınabilmektedir. Tüm bunların yanında, farklı yapılarda, anlık olarak ihtiyaç duyulan raporları ise esnek rapor üretim aracı kullanılarak çok hızlı ve kolay şekilde hazırlanıp kullanılabilmektedir. Belge basımlarında detaylı ve esnek belge yönetimi ve paraf desteği sunmaktadır.

LOG
 
Detaylı ve etkin olarak geliştirmiş olan LOG (Kayıt Geçmişi) mekanizması ile tüm kullanıcıların yapmış olduğu tüm işlemlerin kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar çeşitli arama kriterleri belirlenerek sorgulanabilir ve listelenebilir. LOG kayıtları ana işlem kategorilerine göre gruplandırılabilir ve bu gruplar üzerinden taramalar yapılabilir.
 
Anket ve performans değerlendirme modülleri sayesinde içeriği ve uygulanma şekli esnek olarak anketler uygulayıp sonuçlarının sayısal olarak değerlendirilmesine imkan tanımaktadır. Performans değerlendirme formları sayesinde her bir ders için ayrı ayrı anketler tanımlayabilir, ders bazında sayısal istatistikler üretebilirsiniz.

Entegrasyon
 
Oracle
Entegrasyon modülleri sayesinde üniversitelerin bağlı olduğu kamu kurum veya kuruluşları ile yetkilendirilen seviyede bağlantı kurulmasına olanak tanır. Bu kurumlardan ilgili verileri sorgulayabilir veya kurumların istediği biçimlerde verileri derleyerek gönderilmesine olanak tanır.
 
Veritabanı kendini kanıtlamış ve en iyi olarak bilinen Oracle Veritabanını kullanmaktadır. Otomasyonda veri yapısı performans ve güvenlik önplanda tutularak esnek bir yapıda tasarlanmıştır.

Proliz Öğrenci İşleri Otomasyonu güçlü ve esnek alt yapısıyla kullanıcılarına pratik ve hızlı çözümlerle yapılan işlemlerin hatasız ve hızlı yürütülmesini sağlamaktadır. Üniversitelerin etkileşim halinde olduğu tüm kurumları yakından takip ederek yapılan kanun veya yönetmelik değişikliklerini anında otomasyona uygulayarak her zaman bir adım önde olmayı başarmıştır. Ürettiği hızlı ve güvenilir çözümlerle kullanıcılarının yükünü en aza indirgemeyi hedeflemiştir.

 

 

           
No Üniversite Adi
1Adıgüzel Meslek Yüksekokulu
2Adıyaman Üniversitesi
3Afyon Kocatepe Üniversitesi
4Agri Ibrahim Çeçen Üniversitesi
5Ahi Evran Üniversitesi
6Aksaray Üniversitesi
7Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
8Amasya Üniversitesi
9Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
10Artvin Çoruh Üniversitesi
11Atılım Üniversitesi
12Balıkesir Üniversitesi
13Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi
14Batman Üniversitesi
15Bingöl Üniversitesi
16Biruni Üniversitesi
17Bitlis Eren Üniversitesi
18Bursa Teknik Üniversitesi
19Bülent Ecevit Üniversitesi
20Dicle Üniversitesi
21Dumlupınar Üniversitesi
22Faruk Saraç Tasarım Üniversitesi
23Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi
24Fırat Üniversitesi
25Gaziosmanpasa Üniversitesi
26Gedik Üniversitesi
27Gümüşhane Üniversitesi
28Hakkari Üniversitesi
29Haliç Üniversitesi
30Harran Üniversitesi
31İbn Haldun Üniversitesi
32İskenderun Teknik Üniversitesi
33İnönü Üniversitesi
34İstanbul Medeniyet Üniversitesi
35İstinye Üniversitesi
36İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
37Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
38Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
39KTO Karatay Üniversitesi
40Kastamonu Üniversitesi
41Kavram Meslek Yüksekokulu
42Kırıkkale Üniversitesi
43Kırklareli Üniversitesi
44Kilis Yedi Aralık Üniversitesi
45Konya Gıda Tarım Üniversitesi
46Mardin Artuklu Üniversitesi
47Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
48Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
49Mustafa Kemal Üniversitesi
50Muş Alparslan Üniversitesi
51Necmettin Erbakan Üniversitesi
52Nuh Naci Yazgan Üniversitesi
53Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi
54Sağlık Bilimleri Üniversitesi
55Siirt Üniversitesi
56Sinop Üniversitesi
57Şırnak Üniversitesi
58Türk Alman Üniversitesi
59Türk Hava Kurumu Üniversitesi
60Uluslararası Antalya Üniversitesi
61Uşak Üniversitesi
62Üsküdar Üniversitesi
63Yaşar Üniversitesi